Om bestyrelsen

"Mit ønske er

at gøre en forskel... "


- Marije Jacobsen

Bestyrelsen

Hanne
Hanne
Hanne

Marije Jacobsen

Formand

Marije har to børn, en pige fra 2002, som er særligt begavet og har ASP, og en dreng fra 2006, som er infantil autist.


Marije ønsker at gøre en forskel, og at hjælpe andre forældre og pårørende, hvor hun kan. Hun vil være med til at skabe aktiviteter i kredsen, som vores dejlige børn og pårørende kan nyde godt af.



marije@kredssydvest.dk

Hanne Jensen

Kasserer

Hanne er bestyrelsens kasserer og kontaktperson. Som udgangspunkt skal al kontakt først og fremmest gå igennem hende - hun kan guide dig videre.



hannej@kredssydvest.dk

Heidi Bundgaard

Bestyrelsesmedlem

Jeg er mor til Frederik, som har Atypisk Autisme og vi bor i Varde Kommune.



heidi@kredssydvest.dk


Hanne
Hanne
Hanne

Mathias Dahl

Webadministrator

mathias@kredssydvest.dk

Torben Carlsen

Bestyrelsesmedlem

torben@kredssydvest.dk

Helle Jensen

Suppleant

helle@kredssydvest.dk

SOCIALRÅDGIVER


Landsforeningens socialrådgiver, Ulla Kjerr, har træffetid: mandag, torsdag og fredag mellem kl. 9-12 og tirsdag mellem kl. 16-19

70 25 30 68

social@autismeforening.dk

LANDSFORENINGEN

Blekinge Boulevard 2, 2630 Taastrup

70 25 30 65

kontor@autismeforening.dk

BUM


BUM er Landsforeningen Autismes tilbud til børn og unge, der gerne vil have et frirum hvor det at have autisme er helt almindeligt.

BUM facebookside